Drodzy Rodzice, Niestety w tym roku z uwagi na panującą pandemię nie ma możliwości zorganizowania w Przedszkolu i Żłobku Dni Adaptacyjnych. Wszelkich informacji odnośnie pobytu dzieci udzielamy telefonicznie.

Pierwszy dzień dla nowo przyjmowanych przedszkolaków i maluchów żłobkowych będzie na pewno wielkim przeżyciem, dla Państwa również. Dlatego warto wziąć wolne z pracy (w przypadku rodziców pracujących), tak aby w razie potrzeby zabrać dziecko z przedszkola lub żłobka wcześniej. Nie każde dziecko jest gotowe na to, żeby przebywać bez rodzica w obcym miejscu choćby przez 2 godziny. Każda z wychowawczyń indywidualnie będzie Państwu przekazywać ważne informacje na temat waszego dziecka. Jeśli zaistnieje potrzeba, będziemy Państwa prosić telefonicznie o odebranie dziecka przed ustalonym czasem.

1 września przyprowadzamy dziecko do Przedszkola między godziną 8 a 8.30. Wchodzimy z nim do budynku, gdzie przy wejściu rodzic dezynfekuje ręce oraz poddaje się mierzeniu temperatury. Temperatura zostanie też zmierzona dziecku, o czym warto mu wcześniej powiedzieć. Wykorzystujemy do tego celu termometry bezdotykowe. Dla Rodzica obowiązkowa jest maseczka. Następnie rozbieramy dziecko w szatni z wierzchniego ubrania i wprowadzamy do drzwi Sali. Niestety w tym miejscu musimy się z nim rozstać (rodzic nie może wejść do Sali, w której przebywają dzieci). Opiekę nad dzieckiem przejmuje Pani wychowawczyni. Rodzicowi pozostaje jeszcze wypełnić formularz ,,covidowski” (można pobrać ze strony i przynieść ze sobą gotowe) i w razie pytań może się udać na rozmowę z dyrektorem lub zostawić formularz w sekretariacie i opuścić budynek. Podczas odbierania dziecka procedura związana z odkażaniem rąk i pomiarem temperatury jest powtarzana. W częściach wspólnych budynku należy zachować dystans 2 metrów w stosunku do innej osoby (z wykluczeniem własnego dziecka).

Z uwagi na czekające Państwa formalności w pierwszych dniach, prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość, gdyż zabiorą one nam wszystkim sporo czasu. Jest to jednak niezbędne na początku.

Dla dziecka prosimy o przyniesienie kapci, zestawu awaryjnego ubranek na przebranie, piżamy, jeśli jest w planie leżakowanie. Niestety dzieci nie mogą przynosić z domu żadnych zabawek, w szczególności pluszowych. Na pozostałe  informacje, co będzie potrzebne w kolejnych dniach pobytu Waszego dziecka w naszej placówce., będzie czas później.

Zebranie z rodzicami odbędzie się po zakończeniu okresu adaptacyjnego. Do tego czasu wszystkie sprawy będziemy rozpatrywać indywidualnie.

Czekamy na dzieciaczki pełni nadziei, że wszystko będzie dobrze i radości z powodu spotkania po długiej przerwie.

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola i Żłobka

Oświadczenia do pobrania