Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie zaprasza do wzięcia udziału  w wojewódzkim konkursie fotograficznym pod hasłem „Uśmiech na medal”. Jednocześnie zwracam się z prośbą o rozpropagowanie w/w konkursu w żłobkach, przedszkolach oraz szkołach podstawowych województwa zachodniopomorskiego, które przystąpiły do realizacji Wojewódzkiego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy pt. „Zdrowe zęby mamy marchewkę zajadamy”.

Ważnym celem konkursu będzie wzmacnianie roli dziecka w kształtowaniu zdrowia jego jamy ustnej. W konkursie należy wykonać fotografię przedstawiającą dziecko w sytuacjach, które sprzyjają utrzymaniu zdrowych ząbków: codzienne zabiegi higieniczne, spożywanie odpowiednich produktów, regularne wizyty u stomatologa. Konkurs w szczególności nawiązuje do profilaktyki choroby próchnicowej zębów u dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym (2-6 lat).

Partnerem przedsięwzięcia jest Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział w Szczecinie.