7 czerwca 2024 r. przedszkolaki pod opieką personelu naszej placówki udały się do jednostki wojskowej w Choszcznie.

Odbyła się tam uroczysta zbiórka z okazji kultywowania tradycji artyleryjskich oraz przekazania obowiązków Dowódcy Choszczeńskiego Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 12 Brygady Zmechanizowanej, przez mjra Bartłomieja Dadyńskiego,  ppłkowi Stanisławowi Kwiatkowskiemu.

Zachwycaliśmy się defiladą pododdziałów Dywizjonu z towarzyszeniem orkiestry wojskowej. Dzieci wzięły aktywny udział w pokazie sprzętu wojskowego, co zostało uwidocznione na zdjęciach. Mogliśmy też skorzystać z  poczęstunku watą cukrową oraz popcornem.

Przejazd 2 autokarami sfinansowany został ze środków Rady Rodziców. Serdecznie dziękujemy też st. szer. spec. Panu Jackowi Przybyłowi – tacie Henia za pomoc w zorganizowaniu udziału naszemu Przedszkolu.

Marzenna Dziekońska