ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA - Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

podczas burzy,
gdy ci się dzień dłuży,
i nie skakać po murze,
i nie rzucać się z kolegą błotem,
bo to może być kłopotem.
Żeby zdrowie mieć,
trzeba tylko chcieć.
Jeść witaminki,
nie kwasząc przy tym minki.
Zdrowo się odżywiać,
i zimną wodą się obmywać.
No i ćwiczyć codziennie,
wtedy będziesz zdrowym pewnie.
ZDROWIE TO SKARB

Zdrowie dziecka jest podstawowym warunkiem pomyślnego procesu wychowawczego. Dzieciństwo to okres w życiu człowieka, w którym kształtują się jego postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia i nawyki decydują o jego późniejszym stylu życia.
  13 kwietnia  zaraz po śniadanku cała brać przedszkolna  zebrała się w sali  gimnastycznej naszego przedszkola  w związku z obchodami  Światowego Dnia Zdrowia. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas pracownicy Służby Zdrowia : pani doktor K. Mońko, pani doktor stomatolog  E.Waszczuk oraz  pielęgniarki: pani J. Rajska, pani I. Kwietko , pani M. Dzwonnik.  Niezmiernie miło było nam  również gościć pracowników naszych  pełczyckich Aptek. Dla  wszystkich gości dzieci z grupy  „ Żabki” wraz ze swoją  panią  Jolą przygotowały przedstawienie o tematyce zdrowotnej
pt. Czarownica w opałach”. Celem tejże uroczystości było utrwalanie u dzieci nawyków w zakresie higieny osobistej. Przedszkolaki z wielką uwagą śledziły treść przedstawienia, aby potem móc odpowiedzieć  na zadawane pytania.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom  za uświetnienie swoją obecnością  tegorocznych obchodów Dnia Zdrowia a naszej pani intendentce za  niespodziankę  dla wszystkich grup przedszkolnych w postaci przeróżnych, przesmacznych owoców.
                                              Bil Anna i Wiklak Jolanta