- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

WYDARZENIA

FESTYN RODZINNY 2016

15 czerwca 2016 r. w Miejsko-Gminnym Przedszkolu w Pełczycach odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany wspólnie przez Przedszkole oraz Radę Rodziców.
Mimo niesprzyjającej aury udało nam się przeprowadzić to jakże ważne i długo przygotowywane przedsięwzięcie. Przedszkolna sala gimnastyczna stała się miejscem, w którym odbyły się zabawy integracyjne i konkurencje sportowe poprowadzone przez nasze panie nauczycielki.. Z kolei  pod kierunkiem pani Ani Lachowskiej mieliśmy okazję zatańczyć Zumbę, która szczególnie przypadła do gustu 2,5 letniej Biance. Top Dance pod kierownictwem pani Marzeny Luizetto zaprezentował kilka bardzo atrakcyjnych układów tanecznych, a pomysłowe stroje tancerzy zachwyciły nie tylko przedszkolaków. Policjanci z  Posterunku Policji w Pełczycach, oddelegowani  dzięki uprzejmości Kierownika asp.szt. Jerzego Chabowskiego przybyli do nas
w składzie: mł.asp. Renata Czaja, st. post. Aldona Litertowicz i st.sierż. Dariusz Fieńko. Przyniesione przez nich alkogogle umożliwiły chętnym uczestnikom festynu odbycie spaceru, symulującego przeżywanie stanu po wypiciu alkoholu. Ochotnicy, którzy wzięli udział w tym doświadczeniu, ale również obserwatorzy, mogli się przekonać, jak niestabilnie zachowuje się osoba będąca pod wpływem alkoholu a tym samym jak duże niebezpieczeństwo stwarza pijany kierowca. Mundury policjantów i pojazd, do którego zapraszali naszych milusińskich stanowiły kolejny gwóźdź programu. Za kierownicą radiowozu przedszkolaki w swojej wyobraźni stawali się na chwilę odważnymi policjantami.
Warunki pogodowe spowodowały, iż nie mogliśmy podziwiać pokazów strażackich, na przeprowadzenie  których przygotowani byli Kamil Wiklak i Krzysztof Fieńko, podopieczni pana Marcina Małysza. Jednak sama możliwość przebywania w wozie strażackim w towarzystwie prawdziwych strażaków okazała się dla dzieci nie lada atrakcją.
Przez cały czas trwania imprezy dzieciom towarzyszyły wielkie postacie Smerfów , w które wcielili się uczniowie pełczyckiego gimnazjum, wychowankowie pani Alicji Juszczak (Rafał Sułek, Gabriel Małecki, Kacper Maćkowiak, Jakub Lipiński). Obecność bajkowych postaci , dla których stroje użyczył z własnych zbiorów nasz kolega Darek Cybulski, dała nam wszystkim wiele radości.
Artystycznymi zdolnościami mogła pochwalić się Nikola Kanka malująca kolorowe wzory na  dziecięcych buziach.
Oprócz stoisk konsumpcyjnych oblegana była loteria fantowa, a losowanie nagrody głównej, które zakończyło imprezę dostarczyło dodatkowych emocji. Na odchodne  dzieci mogły zabrać ze sobą balony, które stanowiły element dekoracji festynowej.
Dyrektor Przedszkola, pracownicy i przedszkolaki serdecznie dziękują wszystkim osobom  zaangażowanym
w zorganizowanie i przeprowadzenie Festynu Rodzinnego, wymienionym w treści niniejszej informacji oraz nie wymienionym z imienia i nazwiska, jak np. poszczególni rodzice. Dochód osiągnięty dzięki Wam oraz wsparciu sponsorów zostanie przeznaczony na wyposażenie naszego ogrodu przedszkolnego w sprzęt rekreacyjno-sportowy.
Bezcenny jest udział Rady Rodziców na czele z jej przewodniczącą panią Izabelą Szubką na wszystkich etapach realizacji przedsięwzięcia.
Za materialny wkład w postaci rzeczowej lub pieniężnej serdecznie dziękujemy sponsorom i użyczającym, wśród których znaleźli się: Spółka Niwa – państwo Mazur z Przekolna, Nadleśnictwo Barlinek – Nadleśniczy pan Sławomir Gibert, Bank Spółdzielczy oddział w Pełczycach – Dyrektor pan Bogdan Kmet,  Allfood  - Hurtownia Mrożonek Warzyw i Ryb oddział Gorzów, Hurtownia Owoców i Warzyw – Maciej Żyliński Baczyna, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ozimek oddział Choszczno, Piekarnia Rolmex – państwo Śliczniak, Sklep Odzieżowy w Pełczycach – państwo Panowicz, Stacja Paliw w Pełczycach – pan Leon Sembratowicz,  Zakład Fryzjerski – pani Katarzyna Wojdyła, pani Judyta Urbaniak, Zakład Fryzjerski – pani Karolina Staniszewska, Zakład Kosmetyczny w Barlinku – pani Magda Radziszewska, Pizzeria Awangarda – pani Agnieszka Libor, pani Monika Jędrysiak, pani Aleksandra Andersen, pani Izabela Szubka, pan Marek Sowiński, pan Krzysztof Wiklak członek zarządu  Stowarzyszenia „ Lider Pojezierza”, pani Elżbieta Kuleta, pan Tadeusz Świrski.

                                                   Marzenna Dziekońska

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego