- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

WYDARZENIA

FESTYN RODZINNY 2019


11 czerwca 2019 r. w Miejsko-Gminnym Przedszkolu w Pełczycach odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany wspólnie przez Przedszkole, Radę Rodziców oraz Żłobek.  
Odwiedzili nas Policjanci z  KPP w Choszcznie. Mundury policjantów i pojazdy, do których zapraszali naszych milusińskich stanowiły ważną część programu. Za kierownicą radiowozu przedszkolaki w swojej wyobraźni stawali się na chwilę odważnymi policjantami.
Wiele radości dostarczyła dzieciom możliwość przebywania w wozie w towarzystwie prawdziwych strażaków i zorganizowany przez nich tor przeszkód, za przejście którego nagrodą było markowanie gaszenia pożaru z wykorzystaniem prawdziwego węża strażackiego. Komendant OSP w Pełczycach Marcin Małysz Gortych oddelegował swoją brygadę, która  udzielała dzieciom wskazówek, jak w praktyce posługiwać się sprzętem gaśniczym.
Pięknie prezentowały się w naszym ogrodzie konie pana Mirosława Pasternaka. Dzieci miały do wyboru dużego lub małego konia, na którym mogły odbyć przejażdżkę pod opieką panów Rafała Grygiera, Michała Pasternaka i Rafała Horosza.
Zabawy ruchowe, taneczne, malowanie dzieciom buziek, puszczanie wielkich baniek mydlanych było zasługą animatorki-  Martyny. Natomiast animatorki z MGOK-u w Pełczycach oprócz użyczenia i obsługi  maszyny do robienia popcornu, przeprowadziły z dziećmi gry na olbrzymich, rozłożonych na trawie planszach.  
 Obok stoisk konsumpcyjnych oblegana była loteria fantowa, a losowanie nagród głównych, ufundowanych przez panią Aleksandrę Andersen i panią Wiktorię Wiśniewską oraz  pracownika przedszkola, zakończyło imprezę i dostarczyło dodatkowych emocji.
Dyrektor Przedszkola, pracownicy i przedszkolaki serdecznie dziękują wszystkim osobom  zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie Festynu Rodzinnego. Bezcenny jest udział Rady Rodziców na czele z jej przewodniczącą panią Izabelą Szubką na wszystkich etapach realizacji przedsięwzięcia. Ponad to bardzo wielu rodziców dzieci przedszkolnych, jak i żłobkowych, że nie sposób ich wymienić, dołożyło swoją cegiełkę. Za materialny wkład w postaci rzeczowej lub pieniężnej serdecznie dziękujemy sponsorom i użyczającym sprzętu na festyn, wśród których znaleźli się: GBS w Barlinku oddział w Pełczycach ,,PIK”
Katarzyna Bułat Hurtownia Artykułów Spożywczych, Piekarnia Rolmex, Marek Jacek Sowiński, Stowarzyszenie Lider Pojezierza, DJ Darek
Nasze wspólne przedsięwzięcie okazało się sukcesem. Najważniejsze zadanie zostało zrealizowane, nikt się nie nudził a na twarzach dzieci gościła radość i zadowolenie, chyba też z wdzięczności dla rodziców za poświęcony im czas. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na wyposażenie naszego przedszkola w sprzęt multimedialny do zajęć z dziećmi
ciąg dalszy.
                                             Marzenna Dziekońska
 

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego