- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

WYDARZENIA

" Jest karnawał.
W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali. "

       
   Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przyjemnych przeżyć.
Tak też było u nas.
           Tego dnia (02.02.2017r.) już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
           W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli na salę gimnastyczną. Tam czekali na nas wodzireje, którzy skoczną muzyką zachęcali do wspólnej zabawy.
      Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Były tańce, węże, koła, konkurs z gazetami i oczywiście wybór króla i królowej balu. Werdykt był jednoznaczny - wszystkie dzieci zasłużyły na to wyróżnienie. Bal przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze. W przerwie na salach przygotowany był poczęstunek.
      Przedszkolaki poprzez zabawę rozwijały umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, rozwijały śmiałość w kontaktach z rówieśnikami, umacniały wiarę  we własne możliwości, wzmacniały poczucia własnej wartości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Następny bal karnawałowy za rok...

           Bil Anna

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego