- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

WYDARZENIA

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym  przedszkolu. Przedstawienie Jasełkowe łączymy z tradycyjną wieczerzą wigilijną, w której udział biorą emeryci naszej placówki, pracownicy i zaproszeni goście. W tym roku w  nastrój świąteczny wprowadziła nas grupa „ Wiewiórek ”. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Szopka bożonarodzeniowa i kolorowe stroje sprawiły, że publiczność z zainteresowaniem słuchała małych aktorów. Jasełkowa dekoracja miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Scenariusz wzbogacony był postaciami z bajek i ciekawą muzyką, Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Jasełka miały wyjątkowy charakter ponieważ udział w nich brali również rodzice. Rodzice ubrani w białe koszule z czerwonymi wstążkami stanęli na wysokości zadania. Swoją zwartą grupą mamy odegrały chór, pomagając tym samym swoim dzieciom w śpiewaniu kolęd. Akompaniament w wykonaniu pani Katarzyny Zduńczyk zachęcał wszystkich do wspólnego kolędowania. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia została przygotowana przez nauczycielkę Annę Bil.
Zgodnie z tradycją, na koniec występów dzieci podzieliły się z najbliższymi i publicznością  opłatkiem.
Poczym pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Do życzeń dołączył się także Burmistrz Miasta. Na zakończenie Ksiądz Proboszcz odczytał fragment Pisma Świętego.
Przedszkolaki wraz z rodzicami bardzo zaangażowały się w przygotowanie uroczystości, za co chciałam im wszystkim mocno podziękować.

                                                                                    
                                                  Bil Anna

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego