- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

WYDARZENIA

Dnia 11 czerwca br. w naszym przedszkolu o godzinie 15:30 rozpoczął się „Festyn rodzinny”. Impreza, która zarówno przez dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników naszego przedszkola była długo wyczekiwana z niecierpliwością.
Na początku na rozgrzewkę każde dziecko wspólnie z rodzicem musiało nadmuchać balonik i przystroić nim plac wokół przedszkola.
Wiele emocji wzbudził pokaz udzielania pierwszej pomocy przez ratowników WOPR pod kierunkiem p. Krzysztofa Wiklaka.
Chętnie odwiedzanym miejscem przez dzieci był punkt malowania twarzy oraz lepienia przedmiotów z gliny.
Panu Darkowi, którego nieodłącznym atrybutem podczas imprezy był mikrofon, udało się zaprosić do wspólnych pląsów, prowadzonych przez nasze panie nauczycielki, zarówno dzieci, rodziców, jak i ,,Kubusia Puchatka” oraz ,,Osiołka Kłapouchego”.
Jak co roku, podczas festynu rodzinnego można było liczyć na aktywny udział dzieci
z rodzicami w rozgrywkach sportowych. Największym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja przeciągania liny.
Dzieci nie uczęszczające na co dzień do naszej placówki miały okazję wybrać się na ,,wycieczkę” po przedszkolu, podczas której ,,przewodnik”- p. dyrektor oprowadziła je po wszystkich salach, na których czekały na dzieci oraz ich rodziców panie nauczycielki. Małym gościom tak podobały się sale i znajdujące się tam zabawki, że nie chcieli ich opuszczać.
Duże powodzenie wśród dzieci jak i rodziców miała loteria fantowa oraz stoiska gastronomiczne, gdzie miłośnicy smacznych przekąsek delektowali się pysznymi ciastami, lodami, goframi z bitą śmietaną i truskawkami. Dodatkowo podczas tegorocznego festynu można było spróbować bigosu, pierogów, hamburgerów oraz dań z grilla, takich jak: smażona kiełbaska, kaszanka, rolowany boczek.
Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy ustawili się do  pamiątkowych zdjęć oraz rozdano dzieciom dyplomy uznania za wspólną zabawę i aktywny udział w festynie.
Festyn rodzinny odbył się przy przepięknej pogodzie, w cudownej atmosferze, a dzieci i rodzice opuszczali nasze przedszkole z wypiekami na twarzy.
Wszystkim dzieciom i rodzicom, nauczycielom i pozostałym pracownikom naszego przedszkola serdecznie dziękujemy za pomoc i czynny udział podczas festynu rodzinnego. Szczególne podziękowania za wsparcie i udaną współpracę kierujemy do sponsorów tej imprezy tj. państwa Agnieszki i  Daniela Liborów ,,Pizzeria Awangarda”, Pawła Nowaka i Łukasza Nowaka ,,Nowak - Instalacje”, Tomasza Śliczniaka oraz artystom z Pracowni Ceramiki z Barlinka

                                                                              Przewodnicząca Rady Rodziców
                                                                                 Bożena Matuszewska  

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego