- Miejsko-Gminne Przedszkole w Pełczycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

WYDARZENIA

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.
Nadszedł  wreszcie długo oczekiwany dzień 15  grudzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością oczekiwały wyjścia do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach. Bo właśnie tam czekał na nas Mikołaj. Dzieci miały okazje obejrzeć                     " Świąteczne przedstawienie", w którym brał udział niegrzeczny chłopiec, pani Mikołajkowa i bałwanek. Bohaterowie teatrzyku zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Następnie każda przedszkolna grupa miała okazję zrobić z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie.
Po wyjątkowych wrażeniach i wielkich emocjach w towarzystwie pomocnika Mikołaja i Śnieżynek wróciliśmy do przedszkola. Okazało sie , że czas zabawy jeszcze nie dobiegł końca. Wspólnie się wszyscy spotkaliśmy na sali gimnastycznej, gdzie pomocnik Świętego Mikołaja i Śnieżynki zostali gorąco zaproszeni do wspólnych tańców i śpiewu. Kolejna atrakcja najbardziej oczekiwana przez dzieci czekała na nie w salach. Pod choinkami czekały na dzieci ogromne worki prezentów.
Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy.
Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców  za pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia.
Dziękujemy również MGOK i Bibliotece Miejskiej za zaproszenie całej społeczności przedszkolnej na przedstawienie świąteczne.
Przy tej okazji życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i wesołych świat.


                           Wiklak   Jolanta i Bil Anna

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego